10 powodów, dla których warto wykonać peeling do skóry głowy

2021-07-21
10 powodów, dla których warto wykonać peeling do skóry głowy

Zdrowie skóry głowy a piękne włosy

Skóra pokrywająca ludzkie ciało w każdym jego rejonie jest taka sama. To znaczy, że cechuje ją analogiczna budowa, na którą składają się jej poszczególne warstwy, pomiędzy którymi znajdują się zakończenia nerwowe, naczynia krwionośne, a także gruczoły łojowe czy cebulki włosów. Często o tym zapominamy i dbamy o poszczególne strefy w różny sposób, pomijając zabiegi, które są równie zdrowe np. dla skóry rąk, jak i skóry głowy. Niewiele osób uświadamia sobie bowiem, że tak jak nogi wymagają peelingu, aby usunąć zrogowaciały naskórek czy zapobiec wrastaniu włosków, tak samo potrzebuje tego nasza skóra głowy.

Dlaczego tak się dzieje? Wszechobecne reklamy zachęcają do pielęgnacji włosów, ich odpowiedniego mycia i nawilżania, przez co pomijamy najważniejsze, czyli ich podłoże, jakim jest skóra głowy. Warto więc sobie uświadomić, że piękno włosów zależne jest od stanu skóry głowy i to od niej rozpocząć właściwą pielęgnację.

Peeling do skóry głowy - dlaczego należy go wykonywać?

Włosy przez wielu uważane są za wizytówkę człowieka - trudno się temu dziwić, gdyż stanowią jeden z pierwszych elementów, jaki widzimy, patrząc na kogoś. Aby dobrze się prezentowały każdego dnia, warto zadbać o właściwą pielęgnację skóry głowy przy pomocy peelingu. Jest to jeden z zabiegów, który powinniśmy wykonywać systematycznie. Dlaczego? Poznaj 10 powodów, dla których warto wykonać peeling do skóry głowy:

 1. Pozwala złuszczyć zrogowaciały naskórek na głowie

  Zalegający martwy naskórek nie jest niczym dobrym. Nie tylko przyczynia się on do złego stanu skóry głowy, ale i włosów, które stają się oklapłe i trudne w stylizacji. Usunięcie go pozwala na przywrócenie odpowiedniej regulacji pracy skóry, a co za tym idzie - jej zdrowia.

 2. Pobudza mikrokrążenie

  Wykonywanie peelingów wymaga rozprowadzania ziarnistych produktów po skórze delikatnymi, kolistymi ruchami. Taki masaż trwający kilka minut sprawia, że skóra zyskuje nowe bodźce, pobudzające ją do pracy. Poprawia się w ten sposób ukrwienie skóry, a w związku z tym także jej dotlenienie.

 3. Reguluje pracę gruczołów łojowych

  Systematycznie wykonywany peeling dzięki złuszczeniu starego naskórka i pobudzeniu mikrokrążenia wpływa także na pracę gruczołów łojowych, ograniczając ich zbyt dużą aktywność. W ten sposób zabieg ten niweluje nadmierne przetłuszczanie się włosów, sprawiając, że dłużej są świeże.

 4. Zapobiega problemom skórnym

  Systematyczne oczyszczanie skóry głowy za pomocą peelingów zapobiega pojawieniu się świądu, krostek czy zaczerwienień, a także łupieżu, który u tak wielu osób staje się bardzo uciążliwą dolegliwością.

 5. Oczyszcza włosy z kurzu i brudu

  Dzięki peelingom możemy szybciej doprowadzić skórę głowy do czystości. Pozbycie się kurzu i brudu jest ważne nie tylko pod względem wyglądu włosów, ale i zdrowia skóry głowy, na której mogłyby rozwinąć się bakterie oraz roztocza żywiące się takimi zanieczyszczeniami.

 6. Oczyszcza z pozostałości po produktach do stylizacji włosów

  Piękne upięcia, loki czy nawet zwykły kucyk często wymagają produktów, dzięki którym ich wykonanie staje się łatwiejsze. Pozostałości z pianki lub żelu z łatwością usuniesz dobrym peelingiem.

 7. Pobudza porost włosów

  Peelingi, jak już wyżej wspomnieliśmy, pobudzają skórę głowy do optymalnego działania, co przekłada się także na pobudzenie cebulek włosów do wzrostu. Dobrze wykonany zabieg pozwala również usunąć obumarłe już włoski, na których miejscu szybciej wyrosną nowe.

 8. Lepsze wchłanianie substancji odżywczych

  Nie od dziś wiadomo, że substancje odżywcze lepiej wchłaniają się w oczyszczoną skórę. Jeśli więc planujesz zastosowanie np. oleju lub wcierki we włosy, poprzedź to wykonaniem peelingu.

 9. Delikatnie unosi włosy u nasady

  Wypeelingowana skóra głowy zyskuje świeżości, która przekłada się na dobrostan włosów. Twoje włosy są oklapnięte? Usuń ten uciążliwy efekt stosując produkty do peelingu.

 10. Daje uczucie świeżości i lekkości skóry głowy

  Wiele powodów przemawia za tym, by systematycznie peelingować skórę głowy, jednak uczucie świeżości, jakie dzięki tego typu zabiegom uzyskasz, przebija wszystkie inne argumenty. Przekonaj się, jak przyjemne może to być uczucie!

Najlepsze kosmetyki do peelingu skóry głowy od Natura Siberica

Aby peeling skóry głowy był skuteczny i przede wszystkim zdrowy, warto sięgać po produkty wysokiej jakości, takie jak Natura Siberica. Wśród naszych kosmetyków tego typu odnajdziesz peelingi o wyjątkowym składzie, dopasowanym do wielu różnych potrzeb.

Zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów? Wypróbuj wegański peeling na bazie hydrolatu z cytryńca chińskiego Super Siberica, który nie tylko oczyści skórę, ale także dostarczy jej odpowiednią ilość składników odżywczych, ograniczając w ten sposób wypadanie włosów. A może Twoim problemem jest tendencja do pojawiania się łupieżu? Wegański, oczyszczający peeling na bazie hydrolatu z rokitnika Oblepikha Professional pomoże Ci zwalczyć ten problem, zmniejszając jednocześnie swędzenie skóry głowy i przedłużając świeżość włosów. Na podrażnienia zaś zastosuj peeling w formie musu na bazie hydrolatu z ałtajskiej mięty Super Siberica Głębokie oczyszczenie i świeżość. Stosując go dasz sobie szansę na przywrócenie równowagi skóry głowy i pozbycie się uciążliwego problemu.

Pamiętaj, że wszystkie produkty Natura Siberica są wolne od SLS i SLES, więc możesz po nie sięgać bez obawy o możliwość wywołania reakcji uczuleniowej i spowodowanego przez nią stanu zapalnego skóry. Postaw na wartościowe składy kosmetyków, a się nie zawiedziesz ich działaniem.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

pixel