Jaką odżywkę do włosów wybrać? Nawilżenie włosów suchych

2021-04-29
Jaką odżywkę do włosów wybrać? Nawilżenie włosów suchych

Jak nawilżyć przesuszone włosy? Jaka odżywka będzie najlepsza?

Przesuszone włosy to problem, który dotyczy wielu kobiet. Zazwyczaj pojawia się po zimie lub w okresie letnim, kiedy kosmyki są nieustannie wystawiane na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przyczyn jest jednak znacznie więcej, dlatego o fryzurę należy dbać przez cały rok. Jak nawilżyć bardzo suche włosy? Skorzystaj z naszych sprawdzonych sposobów!


Wyeliminuj przyczyny przesuszania

Na kondycję kosmyków ma wpływ wiele czynników, dlatego pierwszym krokiem do ich odbudowy powinno być wyeliminowanie przyczyn przesuszania. Utrata wody ze struktury włosów spowodowana jest najczęściej nieprawidłową pielęgnacją i stylizacją fryzury. Problem ten może też wynikać z niskiej aktywności gruczołów łojowych, które wytwarzają sebum pozostawiające na włosach ochronny film. Odpowiednia pielęgnacja powinna więc przywrócić równowagę i widocznie poprawić kondycję fryzury. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup kosmetyków, wyeliminuj inne przyczyny. Jak nawilżyć bardzo suche włosy?


  • Zadbaj o dobrze zbilansowaną dietę bogatą w cynk, miedź, krzem i nienasycone kwasy tłuszczowe. Źródłem tych składników są m.in. orzechy i pestki, ryby oraz warzywa.
  • Unikaj agresywnych zabiegów stylizacyjnych. Ogranicz używanie suszarki i prostownicy do minimum i zrezygnuj z częstego farbowania włosów.
  • Stosuj kosmetyki ochronne dopasowane do aktualnego stanu kosmyków. Używaj preparatów z filtrem UV i produktów do stylizacji z dodatkiem substancji nawilżających jak np. wegańska pianka zwiększająca objętość włosów na bazie hydrolatu z rokitnika Oblepikha Professional.

Rokitnik w kosmetykach - działanie

Dbanie o właściwą i regularną pielęgnację może zapobiec utracie wody z kosmyków, dzięki czemu będą w doskonałej kondycji przez cały rok. Czasami jednak to nie wystarcza, dlatego konieczne będzie włączenie intensywnie nawilżających kosmetyków, które odbudują zniszczoną strukturę włosów.

Czym nawilżać włosy?

OPrawidłowo zbilansowana dieta nie wystarczy, żeby móc cieszyć się piękną fryzurą. Istotne jest też używanie produktów do pielęgnacji, które nawilżą i zregenerują kosmyki od zewnątrz. Podstawowym produktem jest szampon, który powinien być dopasowany do kondycji włosów. Przy przesuszonych kosmykach najlepiej wybierać kosmetyki do mycia o właściwościach regenerujących i nawilżających. Powinny charakteryzować się delikatnym i naturalnym składem, który nie obciąża pasm. Dobrym wyborem będzie np. wegański szampon do włosów normalnych i suchych na bazie hydrolatu z rokitnika Oblepikha Professional.

Obowiązkowym produktem, który należy stosować po każdym myciu, jest odżywka. Najlepiej, żeby była z tej samej serii co szampon, aby kosmetyki wzajemnie się uzupełniały. W tym przypadku będzie to wegańska odżywka do włosów normalnych i suchych na bazie hydrolatu z rokitnika Oblepikha Professional. Ma ona za zadanie domknąć łuski pasm i je wygładzić, pozostawiając na nich film chroniący przed utratą wody.

Oprócz tego warto włączyć do pielęgnacji intensywnie nawilżające maski i sera, które odbudują bardzo zniszczone włosy. Stosuje się je co kilka dni, dlatego nie mogą stanowić alternatywy dla odżywki. Mają bardziej skoncentrowany skład, który wnika do struktury włosów i regeneruje je w głębszych warstwach.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel