Kwasy na przebarwienia na twarzy. Jak działają i jak je stosować?

2021-12-23
Kwasy na przebarwienia na twarzy. Jak działają i jak je stosować?
kosmetyki z kwasami na twarz Natura Siberica

Piękna, zadbana twarz jest swoistą wizytówką każdego człowieka. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna do utrzymania jej w prawidłowym stanie, lecz czasem nawet najlepsze kremy nie są w stanie zwalczyć niektórych problemów. Jednym z nich mogą być przebarwienia, z którymi najprościej walczyć przy użyciu odpowiednich kwasów. Czy kwas na przebarwienia to rzeczywiście dobry pomysł? Jak działają, jak ich używać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie.


Przebarwienia na twarzy — co to takiego?

Przebarwienia na twarzy to jeden z najtrudniejszych do usunięcia problemów skórnych. Przybierają postać widocznych już na pierwszy rzut oka zmian skórnych, najczęściej w formie mniejszych lub większych plam, które zdecydowanie wyróżniają się na tle zdrowej części skóry.

Przebarwienia mogą mieć różne podłoże, co przekłada się na ich typ. Bardzo często są to przebarwienia naskórkowe, czyli dość płytkie, jasnobrązowe i w miarę łatwe do usunięcia. Rzadszym problemem jest druga odmiana — przebarwienia skórne. Przybierają brązowy lub nawet ciemnobrązowy kolor i są położone zdecydowanie głębiej, co utrudnia ich usunięcie. Zdarza się także, że powstałe na twarzy przebarwienia łączą w sobie oba te typy, tworząc mieszane.

Przyczyn powstawania przebarwień jest kilka. Najczęściej powstają jako wynik zmian hormonalnych, np. w okresie dojrzewania i walki z trądzikiem, jako odpowiedź na zbyt długie przebywanie na słońcu lub jako rezultat starzenia się skóry.

Czym są i jak działają kwasy na przebarwienia?

Walka z przebarwieniami może być trudna, gdy są one umiejscowione głęboko. Na szczęście nowoczesna kosmetologia w tym pomaga. W salonach kosmetycznych używane są profesjonalne kwasy, które usprawniają proces oczyszczania twarzy z plam. Czym one dokładnie są?

Kwasy kosmetyczne to związki eksfoliacyjne występujące w różnych typach, m.in. AHA czy BHA. Ich działanie jest drażniące dla naskórka, dlatego też wywołują delikatne zmiany w jego strukturze, powodując m.in. łuszczenie się wierzchniej jego warstwy. To sprawia, że kwasy nakładane są na skórę twarzy w celu usunięcia przebarwień, redukcję pojawiających się niedoskonałości, a przede wszystkim do złuszczenia starego naskórka.

Jak stosować kwasy na przebarwienia?

Jaki kwas na przebarwienia? Do walki z nimi warto sięgać po takie kwasy AHA, BHA i PHA. Jakie dokładnie warto rozważyć? Do szybko przynoszących efekty kwasów na przebarwienia zalicza się m.in. glikolowy, migdałowy, salicylowy i laktobionowy. Głęboko wnikają w skórę, pobudzając ją do procesów naprawczych. Są jednak dość silne, dlatego ich używanie w domu mogłoby przynieść więcej szkody, niż pożytku. Lepiej więc korzystać z nich wyłącznie pod postacią profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych w gabinecie profesjonalisty.

Profesjonalne oczyszczanie w salonie kosmetycznym nie jest jednak jedyną możliwością w walce z przebarwieniami. W drogeriach jest bowiem wiele kosmetyków, które w swoich składach zawierają bezpieczne ilości kwasów, dzięki czemu są dostosowane do użytku w domowym zaciszu. Połączone z np. witaminą C w składzie mogą przynieść równie ciekawe efekty — o ile będziemy pamiętać o systematyczności.

Kosmetyki z kwasami od Natura Siberica

Jak prawidłowo zadbać o skórę z przebarwieniami każdego dnia? Potrzebne będą odpowiednio dobrane kosmetyki, zawierające w swoim składzie substancje wykazujące działanie rozjaśniające. W asortymencie Natura Siberica znajdziesz je z łatwością.

Na które szczególnie zwrócić uwagę? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się linia Oblepikha C-berrica, która bazuje na rokitniku ałtajskim. Co za nim przemawia? Roślina ta wykazuje piętnaście razy większą zawartość witaminy C niż sama pomarańcza, a wykorzystana w kosmetykach przynosi niesamowite rezultaty. Spośród tych produktów warto wybrać krem rozświetlający z witaminą C oraz antyoksydacyjne serum, które wspomogą walkę z przebarwieniami.

Do tego w kosmetyczce powinny się znaleźć także produkty do oczyszczania skóry twarzy. Natura Siberica w swojej ofercie proponuje wegański, oczyszczający żel do twarzy z kwasami i witaminą C, który nie tylko świetnie pozbywa się resztek makijażu, roztoczy czy kurzu, ale także wygładza skórę i pozostawia ją świeżą. Przyda się także wegański, rewitalizujący peeling-maska z kwasami i witaminą C. Z jego pomocą możliwe jest dogłębne oczyszczenie skóry twarzy, a także sprawniejsze przywrócenie jej do jednolitego kolorytu poprzez pozbycie się przebarwień.

kosmetyki na przebarwienia na twarzy z kwasami Natura Siberica

Pamiętaj, stan skóry twarzy w dużej mierze zależy od tego, jak ją traktujesz. Jeśli doskwierają Ci przebarwienia, rozpocznij walkę z nimi przy użyciu odpowiednio dobranych kosmetyków, ale także zadbaj o ograniczenie czynników, jakie mogłyby je wywoływać. Unikaj silnego promieniowania słonecznego i dbaj o właściwe nawilżenie skóry, a odwdzięczy Ci się ona doskonałym wyglądem. Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

pixel