Równowaga PEH włosów - czym jest i jakie produkty wybrać?

2021-04-14
Równowaga PEH włosów - czym jest i jakie produkty wybrać?

Równowaga PEH włosów - czym jest i jakie produkty wybrać?

Droga do uzyskania pięknych i zdrowych włosów niejednokrotnie jest bardzo długa i kręta. Z jednej strony szukamy szybkich rozwiązań, z drugiej zaś próbujemy różnego rodzaju kosmetyków, domowych sposobów i zabiegów fryzjerskich, które niejednokrotnie sporo nas kosztują. A gdyby tak podejść do tematu od innej strony, skupiając się na lepszym zrozumieniu tego w jaki sposób funkcjonują nasze włosy, z czego się składają i jakich składników potrzebują? Równowaga PEH to zagadnienie, które powinna poznać każda włosomaniaczka oraz osoba marząca o utrzymaniu swoich kosmyków w dobrej kondycji.


Na czym polega równowaga PEH włosów?

Rokitnik wyróżnia się bardzo wysoką zawartością stabilnej witaminy C, będącej niezwykle skutecznym antyoksydantem. Wszystko to sprawia, że regularne stosowanie kosmetyków zawierających olej z rokitnika ałtajskiego zapewnia sporo korzyści zdrowotnych. O jakich właściwościach warto wspomnieć?

Czym są proteiny do włosów?

Na początek warto dowiedzieć się czym są opisywane grupy substancji, jakie jest ich zadanie oraz w jakich produktach można je znaleźć. Proteiny do włosów są odpowiedzialne za rekonstrukcję i odbudowę struktury kosmyków. Mogą one działać zarówno na powierzchni, jak i wnikać w głąb. Jeśli jednak używamy zbyt często kosmetyków z tymi składnikami, może dojść do przeproteinowania włosów. W takiej sytuacji, jeśli nasze włosy są średnio lub wysokoporowate, stają się suche, sztywne, spuszone, szorstkie oraz podatne na złamania. W przypadku przeproteinowania włosów niskoporowatych, nasze kosmyki będą zbijać się w strąki i szybciej przetłuszczać. Rozwiązaniem jest użycie szamponu mocno oczyszczającego, który poradzi sobie z nadmiarem tej substancji.
Jakie kosmetyki Natura Siberica zawierają największą dawkę protein? Świetnym rozwiązaniem są maski PEH, które zawierają wszystkie trzy substancje w odmiennych proporcjach. Najlepiej sprawdzi się połączenie większej ilości emolientów i protein w jednym produkcie. Doskonałą opcją jest wegańska maska do włosów zniszczonych na bazie hydrolatu z rokitnika z serii Oblepikha Professional lub odpowiednik do włosów normalnych i suchych z tej samej linii. Oba kosmetyki zawierają sporą ilość witamin i aminokwasów, które odbudowują włosy i wygładzają je.

Maski PEH Oblepikha Professional:Alternatywą dla maski jest odżywka z efektem laminowania do włosów suchych i zniszczonych Oblepikha Professional. Jak często używać produktów zawierających proteiny? Jeśli myjemy włosy codziennie, a nasze włosy są wysokoporowate, wystarczy 1 w tygodniu. Przy nisko i średnioporowatych, można stosować je 2 razy na tydzień.

Czym są emolienty do włosów?

Emolienty stanowią podstawę pielęgnacji, niezależnie od tego z jaką porowatością mamy do czynienia. Ich zadaniem jest utworzenie warstwy okluzyjnej na włosach, która ma zapobiegać utracie wody i przenikaniu szkodliwych substancji. Emolienty do włosów to przede wszystkim oleje, woski, masła, kwasy tłuszczowe, parafina oraz silikony. Produkty zawierające te substancje należy stosować przy każdym myciu. Jakie kosmetyki Natura Siberica zawierają najwięcej emolientów? Doskonałym wyborem będą odżywki z serii Oblepikha Siberica Professional - wersja do włosów normalnych i suchych, do normalnych i przetłuszczających oraz zwiększająca objętość włosów. Zawierają one organiczny olej z rokitnika ałtajskiego, kiełków pszenicy, olej macadamia, olej z orzeszków piniowych, olej arganowy i olej z syberyjskiego lnu. Te wyjątkowe składniki zapewniają intensywne odżywienie i skutecznie chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy wysoka temperatura.

Odżywki PEH Oblepikha Professional (Proteinowo - Emolientowo - Humektantowa):

Czym są humektanty do włosów?

Humektanty to z kolei substancje nawilżające, posiadające właściwości higroskopijne. Ich zadaniem jest zatem zatrzymywanie wody w strukturze włosów. Popularnymi humektantami są gliceryna, sok z aloesu, kwas hialuronowy oraz mocznik. Tego typu produkty wystarczy stosować 1 lub 2 razy w tygodniu.
Kosmetyki Natura Siberica zawierają odpowiednią proporcję humektantów i emolientów, dlatego nie ma konieczności domykania pielęgnacji preparatem typowo emolientowym. W przypadku szamponów, polecane są wersje do włosów normalnych i przetłuszczających się, normalnych i suchych, z efektem laminowania lub szampon zwiększający objętość. Wszystkie z nich należą do serii Oblepikha Siberica Professional i bazują na takich składnikach jak ekstrakty z żeń-szenia (zaliczanego do grupy adaptogenów), kory sosny, arktycznej maliny, hydrolat z organicznej mięty pieprzowej, ekstrakt z miodunki plamistej, różeniec górski (również adaptogen) i cladonia śnieżna.

Szampony PEH Oblepikha Professional (Proteinowo - Emolientowo - Humektantowe):


Uzupełnieniem pielęgnacji będzie odżywka w sprayu na bazie hydrolatu z rokitnika, która skutecznie zatrzymuje wodę w strukturze włosa oraz pianka zwiększająca objętość z serii Oblepikha Siberica Professional, przydatna w trakcie stylizacji. Jak widać, równowaga PEH włosów wymaga odpowiedniego dawkowania wyżej opisanych substancji. Z uwagi na to, iż idealne proporcje tych składników w pielęgnacji są indywidualne dla każdej osoby, należy przygotować się na konieczność eksperymentowania, które pozwoli nam lepiej poznać naturę naszych kosmyków.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel